Portmonetki skórzane na każdą okazję

Popularność portmonetek rośnie wraz z popularnością na minimalizm i powrót do klasyki. Kiedyś kojarzone były głównie z naszymi babciami, które w małych, zamykanych na zatrzask portfelikach trzymały drobne. Dziś mianem portmonetek nazywane są także średniej wielkości portfele. Co sprawia, że jednak mimo wszystko wiele kobiet rezygnuje z wielkich portfeli na rzecz mniejszych portmonetek?

Karty zamiast gotówki

Obecnie praktycznie wszędzie można płacić kartą. Czy to u fryzjera, u lekarza, a nawet na bazarze. Odejście od gotówki to nie tylko większa kontrola nad wydatkami, ale także pozbycie się zbędnego balastu, jakim jest noszenie monet, które po uzbieraniu robią się dość ciężkie. Dzięki temu, że gotówka nie jest w zasadzie w ogóle potrzebna na co dzień, spokojnie można porzucić duży i wypchany po brzegi portfel na rzecz małej portmonetki damskiej z głównym założeniem noszenia w niej karty płatniczej. Ponadto portmonetki damskie ze skóry często mają dodatkowe przegrody na dokumenty, które również są plastikowymi kartami. Dzięki temu w takim niewielkim akcesorium można mieć zawsze przy sobie pieniądze, dowód osobisty i prawo jazdy.

Minimalizm i porządek w torebce

Swego czasu na polskich ulicach królowały ogromne torebki. Im większa, tym lepsza. Na szczęście moda minęła i obecnie duże szoperki noszone są wyłącznie, kiedy naprawdę jest taka potrzeba. Na co dzień większość z nas decyduje się na mniejsze torebki do ręki bądź na ramię, które mieszczą dokładnie wszystko, co jest potrzebne i nic ponadto. Dzięki temu nie nosimy niepotrzebnych rzeczy, które nie tyko powodują bałagan, ale szkodzą na kręgosłup. Portmonetki skórzane świetnie pasują do niewielkich torebek, ponieważ nie zajmują w nich dużo miejsca i nie robią niepotrzebnego bałaganu.

Post Author: Edyta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *