Jak wybrać najlepszą portmonetkę?

Portmonetka to jeden z dodatków, bez których nie sposób się obejść. Służą nie tylko do przechowywania pieniędzy, ale także dokumentów, kart, paragonów, ważnych rachunków. Portmonetki jednak to coś więcej. To także ładny i praktyczny dodatek, który wyraża charakter kobiety, która go nosi. Czym kierować się podczas wyboru portmonetki damskiej?

Materiał – portmonetki skórzane i nie tylko

To, z jakiego materiału wykonana jest dana portmonetka, ma wpływ nie tylko na jej wygląd, ale także na jej wytrzymałość. Zdecydowanie portmonetki skórzane charakteryzują się większą wytrzymałością niż portmonetki wykonane z innych materiałów. O skórę trzeba dbać, jeśli obchodzimy się z nią delikatnie, a do jej czyszczenia używamy wyłącznie przeznaczonych do tego środków, cieszyć możemy się nią przez bardzo długi czas. Ponadto skóra jest ponadczasowa i bardzo klasyczna, pasuje zatem do każdego rodzaju torebki.

Rozmiar – im mniej tym lepiej

Problem z kobiecymi torebkami jest taki, że im jest on większa, tym więcej się w niej mieści i ostatecznie więcej dźwigamy na ramieniu. Podobnie jest z portmonetką. Im jest ona większa, tym chętniej wkładamy do nich niezliczone karty, stare paragony, niepotrzebne wizytówki. Właśnie dlatego lepiej jest wybierać małe portmonetki, które po prostu uniemożliwiają wkładania do nich sterty niepotrzebnych rzeczy. Portmonetki damskie ze skóry to najlepszy wybór zarówno pod względem jakości, jak i ceny, bowiem są w stanie przetrwać bardzo długie lata.

Post Author: Edyta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *